top of page

Iluminacja

Zaktualizowano: 30 mar 2021

Czar spotęgowania myśli, ich intensywność, nagła bystrość umysłu

i błyskawiczne uświadomienie sobie istoty rzeczy…

Momentalny błysk, lśnienie… efekt aha!… wyzwala stan osiągania wiedzy przez oświecenie umysłu. Raptownie uzmysławiasz sobie gotowe rozwiązanie danego problemu.

To oświecenie jest jednym z istotnych motywatorów działania, proaktywności i kreatywności. Bywa też świadomym wyborem nie poddawania się w warunkach krytycznych. To objawienie i uprzytomnienie jest zazwyczaj arcymiłe.

Może być odkryciem życiowego celu…

Pozwala ujrzeć sprawę jasno i skupić swoje wysiłki na tym, na co mamy wpływ.

Zinterpretować rzeczywistość jako realne poczucie, że sporo rzeczy można zmienić, a jeśli nie można, to warto spróbować to zrobić bez względu na wszystko.

I wtedy będzie to swoisty chrzest ognia – znamienna, niesamowita i nieprawdopodobna transformacja, poprzez przeszkody i próby, przekraczając swoje granice.


Zatem:


- stawiaj cele – dobrze postawione jak wiadomo, już są połową sukcesu i sprawią, że doprowadzą cię tam, gdzie chcesz

- skupiaj się na strefie własnego wpływu – sporządzając kalkulację, na co posiadasz realny wpływ a co jest niezależne od ciebie, kreujesz działanie w obrębie wpływu

- zauważ okazje, stwarzaj okazje i wykorzystaj je – kompilacja uważności, pomyślunku, odwagi, poszukania alternatywnych rozwiązań i przejęcie nad tym kontroli stanowi praźródło działania

Wyciągnij wnioski… i odpuść sobie to, na co nie masz wpływu…

Prowadź ze sobą życzliwy dialog wewnętrzny a osiągniesz stan czystości serca :)

18 wyświetleń0 komentarzy

Kommentare


bottom of page